Więcej
  Komentarze
  USA lata 60-70te XX wieku i histeria GM. Zlikwidowano większość ban (tramwajów) w USA... Przypadek Lwowic analogiczny. Poza tym zniszczono względnie czysty teren w okolicach Starych Gliwic... Boła propozycja, żeby GM wzięło tereny po Hucie Gliwice, ale nie wzięło...
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  o, czyli w przypadku ewentualnej likwidacji fabryki, Gliwice staną się najbiedniejszym miastem w kraju z wielką halą widowiskową? nowy właściciel właśnie rozpoczął restrukturyzację - od zwolnień monterów. kto wie, co Francuzi jeszcze wymyślą po policzku z Caracalami...
  @sss9
  Katowice np. maja więcej kasy rocznie z organizacji imprez typu kongresy i targi niż z przemysłu węglowego, więc akurat to jest może pomysł, żeby zdywersyfikować źródła przychodu i nie polegać tylko na strefie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @avnerkoss
  z tego co podają gazety, to mimo wypełnionego kalendarza imprez, Katowice wcale nie zbijają kokosów. zapewne Fundacja Radan odbierze im te najbardziej lukratywne i dzięki hali Gliwice będą mogły się obejść nie tylko bez Opla, ale bez całej KSSE.
  szkoda tylko, że władze w Gliwicach nie chcą zdywersyfikować zysków z Kopalni Sośnica, za to bronią jej przed likwidacją, chociaż jest trwale nierentowna.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0