Związana z Koalicją Obywatelską prezydent Zabrza została odwołana w referendum. Wcześniej rozliczała swoją poprzedniczkę, która rządziła przy wsparciu PiS. Partia Kaczyńskiego próbuje wykorzystać wynik głosowania w kampanii prezydenckiej.
- Moje działania były jak lekarstwo: bierzemy je, ale nie od razu czujemy się lepiej. Żeby były efekty, potrzebny był czas. Nie dano mi go - mówi Agnieszka Rupniewska (KO), odwołana w niedzielę prezydentka Zabrza.
Po roku rządów mieszkańcy Zabrza odwołali w referendum prezydentkę Agnieszkę Rupniewską z KO. PKW podała oficjalne wyniki głosowania.
Serwis Lokalna Polityka opublikował sondażowe wyniki referendum w Zabrzu. Zdaniem autorów badania jest ono ważne, a prezydent Agnieszka Rupniewska (KO) traci władzę.
Po miesiącach oczekiwania Lukas Podolski otworzył wreszcie w Zabrzu polską filię Mangal Döner. Niektórzy na otwarcie lokalu czekali w kolejce kilka godzin.
Zakończyło się głosowanie w naszym plebiscycie na najpiękniejszą trasę rowerową w województwie śląskim.
Parafia pw. św. Jacka w Bytomiu otrzymała unijną dotację. Jak się jednak okazuje, proboszcz poświadczył nieprawdę w dokumentach. Ma prokuratorskie zarzuty, a samorząd woj. śląskiego żąda, by dotację z UE zwrócić.
- Decyzja prokuratury w Gliwicach o umorzeniu postępowania była niezasadna - stwierdzili śledczy, którzy zbadali teraz sprawę Mateusza S., lidera stowarzyszenia Duma i Nowoczesność.
Wyzwiska, hejt, insynuacje to narzędzia zwolenników odwołania władz Zabrza. I dlatego może im się to udać.
W niedzielę, 11 maja odbędzie się referendum ws. odwołania prezydentki Agnieszki Rupniewskiej i Rady Miasta Zabrze. Głosowanie potrwa w godz. 7.00-21.00.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.