Więcej
  Komentarze
  Najgłupsza inwestycja jaką znam. Bez pomysłu na eksploatację, wykorzystanie, w kurczących się Gliwicach. Nie mająca szans na konkurowanie z podobnymi obiektami w Katowicach, Krakowie czy Wrocławiu. Pomnik Frankiewicza za który mieszkańcy Gliwic zapłacą w cenie wody, coraz droższej wody, którą zużywają i zużywać będą.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Słabe dziennikarstwo.

  Stadion, na miejscu którego powstała ta hala, został wybudowany w 1936 roku, a nie za PRL. Był to stadion Vorwärts (pol. "naprzód") - przed czasami Piasta najbardziej zasłużonego i znanego klubu piłkarskiego z Gliwic (pełna nazwa od fuzji z RS w 1926 r.: Vorwärts-Rasensport Gleiwitz). Jego projektowanie i budowa ciągnęły się długo, a wcześniej istniało tam boisko piłkarskie, co najmniej od lat 20, a kto wie, czy i nie wcześniej. W latach 62-65 ten stary stadion został jedynie zmodernizowany i nadano mu nową nazwę, zgodną z ówczesną nacjonalistyczną wizją polityczną.

  Jednocześnie, gwoli uzupełnienia - oprócz tego stadionu, wcześniej drużyna Vorwärts-Rasensport Gleiwitz grała na oddanym do użytku w 1927 r. Jahn-Stadion, czyli dzisiejszym Stadionie Miejskim, na którym gra Piast! Nazwę ten stadion zawdzięcza Friedrichowi Ludwigowi Jahnowi, który był naszym - pruskim - jeszcze z czasów I połowy XIX w. - krzewicielem sportu i gimnastyki.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Ja bez żadnego trybu.
  400 mln zł wyrzucone w błoto. Będzie miejsce na koncerty Zenka Martyniuka lub obłąkancze obrzędy Boszabory, czy jak się ten czart nazywa.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0