Czułem się, jakbym trafił do firmy Januszex. Myślałem, że posłanka Lewicy ma większą wrażliwość - mówi były współpracownik posłanki Lewicy Wandy Nowickiej.

Wanda Nowicka od 2019 roku jest posłanką Lewicy z okręgu gliwickiego. Ugrupowanie umieściło ją na wyborczej liście na Górnym Śląsku w nadziei, że znane nazwisko przyciągnie głosy wyborców. Tak też się stało. Nowicka dwukrotnie zdobyła mandat z pierwszego miejsca. 

W tych dniach o pracy dla posłanki Lewicy napisali w mediach społecznościowych jej byli pracownicy. - Zrobiłem to teraz, ponieważ długo bałem się, że nikt nie uwierzy. Podczas pracy dla posłanki dochodziło bowiem do absurdalnych sytuacji. Nie chciałem, żeby ludzie uznali, że jestem jakimś histerykiem - mówi "Wyborczej" Kasper Piechatzek. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  A w telewizji ta pani jest taka miła, kompetentna, elokwentna. I kulturalna. I empatyczna. I zatroskana o dobro ojczyzny... Polityka to teatr za publiczne pieniądze i jak się okazuje jest to teatr w każdej płaszczyźnie. A jak coś się wysypie to od razu ,,sprawa polityczna" albo atak. No bo jak wybraniec/wybranka narodu może być zwykłą kutwą, mendą, świnią, arogantem, bucem, pozerem... A ci pracownicy opisanej posłanki po prostu nie zauważyli jej wielkości i wspaniałości. Niewdzięcznicy! Osobiście nie dziwię się że odeszli oni z lewicy. Po takich doświadczeniach każdy by się wypisał.
  @nabuchdonozor
  Wiecie, gdyby to był Konfiarz albo Korwin to bym słowa nie powiedział, bo to u nich wręcz punkt programu. W tym przypadku, takie traktowanie podwładnych to pełna kompromitacja partii i programu.
  już oceniałe(a)ś
  64
  2
  @nabuchdonozor
  Nie, wcale nie wygląda sympatycznie, a raczej widać, że to cienka warstwa, a pod spodem histeryczna ciotka rewolucji w pretensjach. I widać też, że wielu rzeczy "nie ogarnia". Poglądy mam lewicowe, więc nie jestem uprzedzony z powodów politycznych.
  już oceniałe(a)ś
  62
  2
  @nabuchdonozor
  Ha ha, Lewica jest niezwykle hojna jeśli rozdaje pieniądze wyjęte z cudzej kieszeni. Hojność się kończy, jeśli trzeba wyjąć z własnej kieszeni.
  już oceniałe(a)ś
  44
  2
  @Pawel-
  Ciekawe jak się pracuje u Mentzena albo Brauna? Może to temat na nowy artykuł w Wyborczej? Z ciekawością bym przeczytał.
  już oceniałe(a)ś
  21
  8
  @kr_okodyl
  Pewnie równie nieciekawie, ale oni wręcz się tym szczycą. Lewica, jak widać, dba już tylko o to by swoim liderom kabzę napchać.
  już oceniałe(a)ś
  24
  3
  @Pawel-
  Przecież to się niczym od siebie nie różni. Wyższość jednych zaślepionych ideologią fanatyków nad innymi zaślepionymi ideologią fanatykami.

  Wcale bym się też nie zdziwił, jakby konfa płaciła i traktowała zatrudnionych lepiej.
  już oceniałe(a)ś
  17
  3
  @nabuchdonozor
  jak dla mnie, to ona ani miła, ani tym bardziej elokwentna nie jest.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @nj
  Nie z własnej, nie z własnej. Poseł dostaje miesięcznie ryczałt 22.200 złotych na prowadzenie biura poselskiego. Czyli z naszych pieniędzy.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  @Pawel-
  Otóż to. Tamtych "konserwatystów" można jechać za to że mają fafnaste żony i kochanki, kościelne rozwody etc.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @nabuchdonozor
  Pani Wanda Nowicka może i stara sie być w mediach miła, ale nigdy nie odważyłbym się powiedzieć, że jest elokwentna czy kompetentna. Jej wypowedzi nigdy nie były składne ani logiczne. Koszmarny styl wypowiedzi nie pozwala na stwierdzenie, czy ona nie wie co chce powiedzieć, czy po prostu nie potrafi tego ubrać w słowa. Zawsze miałem do niej żal za rzucanie cienia na intelektulny charakter lewicy. Miernota i tyle.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Pawel-
  nie partii i programu, tylko konkretnej osoby. To jest raczej sporadyczny przypadek na lewicy. Znam studentów z mojej uczelni, którzy współpracują z posłami lewej strony i bradzo sobie chwalą. Na pewno słabe jest to, że dana partia nie interesuje się, jakim prywatnie człowiekiem jest jej prominenty członek i nie zapobiega takim sytuacjom. Mogą nie interesować się wieloma aspektami działalności swoich członków, ale tym, czy przestrzegają podstawowych postulatów partii sami, to już powinni.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @nektaroholik
  niby z naszych, ale to, co zaoszczędziła z tego ryczałtu, to już trafiało do jej kieszeni.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Sejm.gov.pl:

  Ryczałt na prowadzenie biura poselskiego wynosi 22.200 zł miesięcznie. Poseł z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności może wystąpić do Marszałka Sejmu z wnioskiem o podwyższenie tej kwoty o nie więcej niż o 50 proc.
  Ryczałt jest przekazywany od momentu pisemnego powiadomienia Kancelarii Sejmu przez posła o utworzeniu biura. W miesiącu utworzenia środki przysługują posłowi w wysokości proporcjonalnej do liczby dni funkcjonowania biura.

  I tu jest pies pogrzebany. Im mniej pani poślica zapłaci za prowadzenie biura, tym więcej zostanie w kieszeni. Arytmetyka prosta jak konstrukcja cepa.
  Pani poślica do biednych się nie zalicza, wręcz przeciwnie, ale zawsze jest gotowa przytulić dodatkową kasę.
  @rattus-rattus
  a kto to wybiea takie cos
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @rattus-rattus
  i typowe dla tzw. przywódców lewicy - kasy w bród, choć hasła inne, egalitarne, socjalistyczne, sprawiedliwe?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To chyba koniec kariery tej,,damy*
  @Wykluczony61
  To w ogóle koniec lewicy jaką znamy.
  już oceniałe(a)ś
  47
  0
  @Wykluczony61
  oby...
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @Wykluczony61
  koniec może być z końcem kadencji czyli za > 3 lata. Niestety. A potem niezła odprawa i emeryturka
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @Wykluczony61
  ale chyba przed wyborami trzeba takie rzeczy ujawniać?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @Wykluczony61
  Oby. Ale "ciemny lud", który karmi sie tylko propagandowa papka z TV głosuje bez zastanowienia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  No, cóż. Jak mówi stara prawda: władza korumpuje... Nawet jeśli ma ją działacz(ka) Lewicy. Vide Biedroń. Teraz Nowicka. Kto jeszcze?
  @willie1950
  Sorki za "minusa". Niechcący kliknąłem.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @willie1950
  wszyscy
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @willie1950
  ADB
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Aż przykro czytać!!! Jak osoba publiczna może tak się zachowywać???
  @dorina2211
  Nie publicznie - może.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @dorina2211
  Nie chce mi się pisać historii o jakości pracy osób popierających Lewicę, może tylko zawsze pechowo trafiałem. Zawsze zdumiewał mnie olbrzymi rozziew pomiędzy marną jakością ich pracy a głoszonym przez nich hasłem o tym że "w Polsce pracuje się najbardziej efektywnie". Zwolniłem i chcę zapomnieć.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Wanda, odpuść! Przeproś te Osoby i odpuść. Albo zrobię wszystko, by je wspomóc jak je pozwiesz! Wstyd, po prostu wstyd!
  już oceniałe(a)ś
  103
  0
  Stary mózg,stare przyzwyczajenia komunistyczna mentalność.Już czas na zmianę.
  już oceniałe(a)ś
  99
  12
  Szkoda, sam na nią głosowałem jeszcze w 2011 w Ruchu Palikota.
  @WOhoho
  A ja teraz w wyborach do europarlamentu. Szkoda, że ten artykuł ukazuje się teraz.
  już oceniałe(a)ś
  31
  0