Decyzją gliwickich radnych na miejską listę pomników przyrody wpisane zostały dwa buki pospolite i dwa dęby szypułkowe. Tym samym na liście łącznie znajduje się już 11 drzew.

Oba wpisane na miejską listę pomników przyrody buki rosną na terenie Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie i są widoczne z ul. Wybrzeże Armii Krajowej. Z kolei jeden z dębów rośnie w Lesie Żernickim, a drugi na skrzyżowaniu ul. Tarnogórskiej i Granicznej.

Gliwice. Na liście pomników przyrody jest m.in. dąb szypułkowy z parku Chopina

Łącznie lista gliwickich pomników przyrody liczy już 11 obiektów. Obok nowych drzew są na niej też: grab pospolity na skwerze Bottrop, platan klonolistny rosnący w ogrodzie przy Willi Caro, dąb szypułkowy w parku Chopina i dąb szypułkowy oraz klon polny rosnące na terenie Politechniki Śląskiej, a także dwa głazy narzutowe – „Diabelski kamień" w Lesie Łabędzkim i jeden znajdujący się przy ul. Staromiejskiej.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wy z piłami, łapy precz od Lasu Łabędzkiego!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  To był błąd... Gdyby miastowi 'maniacy z piłami łańcuchowymi' by o nich nie wiedzieli to może by się jakoś uchowały... A tak - zaraz się okaże że 'są zagrożeniem' albo wymagają wymiany na dwumetrowe kikuty ze względu na 'zmiany klimatu'.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1