Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Druga odsłona naszego plebiscytu samorządowego jest poświęcona przyszłości naszych miast. Trwa głosowanie nad wyzwaniami dla miast i regionu. To przyczynek do dyskusji, jak powinny się rozwijać nasze samorządy, na co powinny położyć akcent, planując działania nie tylko na najbliższe lata, ale i na dziesięciolecia. Głosowanie trwa do 3 maja, a wyniki ogłosimy 7 maja. Każdy Czytelnik może oddać jeden głos. Listę siedmiu zwycięskich wyzwań stworzymy z tych, które uzyskają najwięcej Waszych głosów.

Gliwice potrzebują dróg rowerowych

Andrzej Parecki, członek Gliwickiej Rady Rowerowej, zagłosował na „System dróg rowerowych” w Gliwicach. - Budowa dróg dla rowerzystów w mieście jest bardzo potrzebna. Po Gliwicach rowerem nie jeździ się zbyt bezpiecznie. Część dróg po przebudowie jest dość wąska i brakuje tam miejsca dla rowerzystów. Tak jest np. na ulicach Daszyńskiego czy Andersa. Przy innych ulicach, np. przy Pszczyńskiej brakuje równoległych dróg dla rowerów. Ich budowa nie tylko poprawiłaby bezpieczeństwo osób poruszających się w ten sposób, ale zachęciłaby też inne osoby do zmiany środka transportu właśnie na rower czy hulajnogę - wyjaśnia Andrzej Parecki.

Oto inne wyzwania dla Gliwic:

Można też zagłosować na wyzwania dla całego regionu:

Albo dla Katowic:

O plebiscycie supermiasta Słuchaj także w radiu Złote Przeboje w sobotę i niedzielę o godz. 6. rano.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.