Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Badania diagnostyczne (mammografia, USG piersi, jamy brzusznej i miednicy) będą wykonywane w godz. od 10 do 14 w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Wyniki badań wraz z opisami będą wydawane na miejscu. Panie, które chcą mieć mammografię (w wieku 50-69 lat niebadane w ciągu ostatnich 2 lat), proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Konsultacje i wykłady

W Centrum Rehabilitacji od godz. 10 do 14 będą się odbywać konsultacje ze specjalistami: onkologami, psychoonkologiem, neurologopedą, fizjoterapeutą i dietetykiem. W tym samym miejscu będą odbywać się wykłady: „Profilaktyka raka piersi”, „Przygotowanie pacjentów do zabiegów onkologicznych”, „Pielęgnacja ran pooperacyjnych po zabiegach onkologicznych”, „Rehabilitacja po mastektomii”, „Dieta w chorobie nowotworowej”, „Spotkanie z jogą – spotkanie z samym sobą”, „Rola stresu w chorobie nowotworowej i wpływ jogi na radzenie sobie z nim”, „Akceptacja zmian i ograniczeń w ciele”.

Można wyrobić EKUZ

Śląski NFZ umożliwi wyrobienie sobie europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ), która umożliwia darmowe leczenie w nagłych wypadkach krajach UE.

Będzie też można nauczyć się samobadania piersi na fantomie oraz uzyskać poradę dotyczącą ulg i uprawnień przysługujących chorym na nowotwory, a także pomoc w wypełnieniu wniosku do Zespołu ds. Orzekania i Niepełnosprawności.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.