Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Przede wszystkim po meczu w Niecieczy, gdzie zostawiliśmy punkty, ważne było dla nas dzisiaj zwycięstwo. W pierwszej połowie stworzyliśmy wiele ciekawych akcji i to była dobra połowa. Druga z różnych przyczyn była słabsza. Zawodnicy wracają po kontuzjach i potrzebujemy czasu, żeby wszystko się zgrało – stwierdził za to Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. 

Piast Gliwice - Arka Gdynia (0:1)Piast Gliwice - Arka Gdynia (0:1) GRZEGORZ CELEJEWSKI

– Styl Cracovii, który bazuje na stałych fragmentach, nie jest łatwy. Dużo pracowaliśmy przed meczem z Cracovią nad tym, aby umiejętnie się w takich sytuacjach bronić. Udało się, przy odrobinie szczęścia, zdobyć dziś 3 punkty i jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Fornalik. 

Maciej Jankowski w tym spotkaniu strzelił pierwszego gola w tym sezonie, a było to spotkanie 16. kolejki. – Czasem zawodnikowi trzeba dać więcej zaufania i on prędzej czy później za to odpłaci – uważa trener Piasta.

Piast Gliwice - CracoviaPiast Gliwice - Cracovia JAN KOWALSKI

Michał Probierz, trener gości, po przegranym meczu był oczywiście zawiedziony. – Spodziewaliśmy się takiego spotkania. Na początku Piast chciał kontrować i tak był ustawiony. W pierwszej połowie przegrywaliśmy ważne piłki w środku pola, ale po kontrach Piast nie stworzył większego zagrożenia. W drugiej połowie mieliśmy swoje sytuacje, a Piastowi przy golu pomógł przypadek. Trzeba wykorzystywać swoje sytuacje. Jesteśmy w trudnej sytuacji i po wcześniejszych porażkach punkty potrzebne nam są dwa razy bardziej – powiedział po meczu szkoleniowiec Cracovii. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.