Do zdarzenia doszło po godz. 20 na ul. Zygmunta Starego w Gliwicach, przed restauracją „Ormiańska”. Do grupy kilku osób, które przyjechały do Polski w ramach międzynarodowej wymiany Erasmus (byli wśród nich m.in. Portugalczycy, Ormianie i Bułgarzy), podszedł mężczyzna. Groził im pobiciem, krzyczał też „Polska dla Polaków” i „Wyp...dalać z Polski”. Po chwili rzucił się na nich z pięściami. Goście restauracji odciągnęli mężczyznę od grupy obcokrajowców. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia.

– Zadzwoniłem na policję i już po kilku minutach na miejsce przyjechał radiowóz. Policjanci pomogli nam szukać mężczyzny. Należą się im wielkie słowa uznania. Niestety nie udało się go odnaleźć – relacjonuje Petros Tovmasyan, właściciel restauracji „Ormiańska”.

– Wiemy o całym zdarzeniu. Na miejscu pojawili się nasi ludzie. Poszkodowany musi jednak teraz złożyć wniosek o ściganie przestępstwa – wyjaśnia nadkom. Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.