Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]

1/12
>
Tomasz Czoik, fot. Grzegorz Celejewski
Zdjęcie numer 0 w galerii - Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]

GRZEGORZ CELEJEWSKI

>
Uczestnicy dnia otwartego mieli w sobotę okazję zobaczyć najważniejsze części powstającego obiektu - halę główną, halę treningową, wewnętrzny parking dla VIP-ów, ale także pospacerować po licznych korytarzach i wysłuchać wielu technicznych ciekawostek związanych z budową Hali. W sobotę odwiedziło ją łącznie 700 osób. Andrzej Kaźmierczyk na dzień otwarty obiektu przyszedł z synem. Obiekt zdecydowanie przypadł mu do gustu.

- Od czasu do czasu przejeżdżam w pobliżu na rowerze i uważnie notuję wszystkie zmiany. W środku jestem jednak po raz pierwszy. Hala Gliwice robi duże wrażenie. Marzy mi się teraz zobaczyć tu koncert Tiny Turner - przyznał pan Andrzej. - Hala z zewnątrz i wewnątrz może się rzeczywiście podobać, ale jeżeli miasto nie zorganizuje tu sensownych imprez, to pieniądze wydane na inwestycję będzie można uznać za stracone - dodał jego syn Łukasz.

Krystian Gunia podkreślił, że wydarzenia organizowane w Hali Gliwice powinny współgrać z propozycją katowickiego Spodka. Jego zdaniem obiekty nie powinny być dla siebie konkurencją. Pani Anna była zaś pod ogromnym wrażeniem rozmiaru Hali Gliwice. - Cały kompleks jest ogromny. Bez przewodnika łatwo byłoby się tu zgubić. Z niecierpliwością czekam na pierwsze imprezy - z uśmiechem przyznała pani Anna.

Kolejna okazja do zwiedzenia Hali w poniedziałek (zapisało się kolejnych 700 osób). Dla tych mieszkańców, którzy nie zdążyli się zarejestrować na wrześniowe dni otwarte hali przygotowano dodatkowy termin - 2 października. Zapisy na wydarzenie ruszą we wtorek.

Budowa Hali Gliwice rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć w grudniu 2015 roku. Termin ten był już jednak kilka razy przesuwany. Jak obecnie podkreślają urzędnicy, prace na budowie mają potrwać jeszcze niespełna dwa miesiące.

Obiekt jest już niemal gotowy. W Hali trwają odbiory i przeglądy techniczne poszczególnych urządzeń i instalacji. W najbliższym czasie będą tam jeszcze instalowane m.in. systemy audiowizualne. Obiekt ma zostać oddany do użytku w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Hala Gliwice to kompleks trzech budynków: hali głównej (z widownią mogącą pomieścić około 14 tysięcy osób), hali treningowej (z 700 miejscami siedzącymi i ogromną ścianką wspinaczkową) oraz sali fitness. Obiekt powstaje w miejscu dawnego Stadionu XX-Lecia. Hala ma około 58 tys. m kw., a jej kubatura to 0,5 mln m sześc. Koszt budowy i wyposażenia obiektu to ok. 400 mln zł. Inwestycja w całości finansowana jest z budżetu miasta.
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 4 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 5 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 6 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 7 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 8 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 9 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 10 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 11 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
 • Zdjęcie numer 12 w galerii Dzień otwarty Hali Gliwice. Obiekt odwiedziło 700 osób [GALERIA ZDJĘĆ]
Więcej tematów - Gliwice
Wiadomości z Gliwic
Piast Gliwice
Wiadomości z Katowic
Magazyn Katowice