6-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowy Dworcowa 25 będzie miał 4680 metrów kw. powierzchni na wynajem oraz około 140 miejsc parkingowych. Wewnątrz znajdą się lokale handlowe, gastronomiczne, usługowe (np. typu fitness) oraz biurowe. Część z nich, ulokowana na czwartym i piątym piętrze, będzie wyposażona w tarasy widokowe.

Wewnątrz kwartału zaprojektowano garaż wielopoziomowy. Przestrzenie biurowe zaplanowano w sposób umożliwiający elastyczne i różnorakie zaaranżowanie przestrzeni na wynajem.

- Nowoczesną architekturę obiektu zaprojektowano w dostosowaniu do zabytkowego sąsiedztwa, szczególnie budynku Poczty. Szklane fasady o zdecydowanie horyzontalnych podziałach wzbogacono o system rastrów i żaluzji z elementów ceramicznych w kolorze czerwono-brązowym - informuje inwestor na stronie dworcowa25.pl.

Przewidywany jest też drugi etap inwestycji, zlokalizowany w pierzei ul. Dolnych Wałów. Na tym etapie planuje się realizację około 3000 metrów kw. powierzchni na wynajem i około 40 miejsc parkingowych.

Głównym inwestorem jest holenderska firma Global City Holdings. Budynek zaprojektowało gliwickie Biuro Projektowo-Doradcze Arkus.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.